TwitterFacebook

Ostrołęka. Most łączący Teodorowo i Łęg Przedmiejski coraz bliżej realizacji[FOTO]

Gmina Lelis i gmina Rzekuń jest coraz bliżej połączenia mostowego. Dziś (10.12.) w Starosta Ostrołęcki i Wojewoda mazowiecki podpisali umowę na ponad milion złotych dofinansowania na nowy most na rzece Narew. Ta inwestycja jest potrzebna wszystkim.

W ramach programu „Mosty dla Regionów” w naborze na dofinansowanie etapu przygotowania dokumentacji na budowę przepraw samorządu złożyły 75 wniosków. O dofinansowanie dokumentacji projektowej ubiegają się jednostki samorządu terytorialnego wszystkich szczebli z 14 województw. Jednym z nich jest Powiat Ostrołęcki.

Na przygotowanie dokumentacji technicznej powiat otrzymał 1.179 mln złotych z czego resztę (prawie 300 tysięcy) dołoży z własnej kieszeni. Wykonawca jest już wyłoniony. Ofert wpłynęło pięć a ceny sięgały nawet 3.5 mln złotych.

Most łączący Teodorowo i Łęg Przedmiejski ma być inwestycją, która nie tylko połączy miejscowości, ale przede wszystkim ma on rozładować zakorkowany przejazd przez Ostrołękę. Dodatkowo zwiększy potencjał gospodarczy miasta.

– Most będzie elementem obwodnicy w Ostrołęce. To ma znaczenie również gospodarcze. Wszyscy inwestorzy zawsze patrzą na to jakie możliwości komunikacyjne są w danym regionie.

Most będzie on również w sąsiedztwie rozbudowywanej elektrowni Ostrołęka. To wszystko świadczy o tym, że jest on potrzebny wszystkim. Ludziom, którzy tu mieszkają, subregionowi i po prostu całej Polsce – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda mazowiecki, Konstanty Radziwił

Nowy most na rzece Narew, łączący gminy Lelis i Rzekuń ma być przejezdny w roku 2023. Całość inwestycji będzie kosztować około 60 milionów złotych.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *