RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Most zastępczy zyska nową nawierzchnię

Rozpoczęły się prace dotyczące wymiany nawierzchni bitumicznej na moście zastępczym w Ostrołęce. Na miejscu pracują już ekipy budowlane. Obecnie zdzierany jest stary asfalt. Jak zaznacza Urząd Miasta w Ostrołęce termin prac nie jest przypadkowy.

Zdecydowaliśmy się na wymianę w okresie kiedy jest mniejsze natężenie ruchu. Mieszkańcy Ostrołęki i okolic wyjechali na długi weekend – mówi rzecznik prasowy Urzędu Miasta Wojciech Dorobiński. Ruch tranzytowy również ze względu na święta jest ograniczony. Prace będą prowadzone poza godzinami największego natężenia i w dni wolne od pracy, jeżeli zajdzie taka konieczność, czyli pierwszego i trzeciego maja.

Obecnie ruch na moście odbywa się wahadłowo. Kierowcy czekający na przejazd traktują całą sytuacje z wyrozumiałością.

Nawierzchnie trzeba wymienić, to nie ulega wątpliwości. Tam jest już problem z przejazdem, nawierzchnia jest popękana, także jeżeli naprawiają to dobrze. Jak troszeczkę postoimy to nic nam się nie stanie – mówił pan Wiesław, jeden z kierowców przejeżdżających przeprawą zastępczą w czasie trwania wymiany nawierzchni bitumicznej.

Urząd Miasta w Ostrołęce nie poniesie żadnych kosztów jeżeli chodzi o remont przeprawy tymczasowej. Za wymianę nawierzchni zapłaci wykonawca. Podpisując umowę z miastem zobowiązał się on do dwukrotnej zmiany asfaltu na moście. Według prognoz prace dotyczące naprawy nawierzchni potrwają do 3-4 maja.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 7 =