TwitterFacebook

Ostrołęka: Możliwe, że pracownicy starostwa będą pracowali dłużej

Godziny pracy niektórych wydziałów Starostwa Powiatowego w Ostrołęce mogą zostać wydłużone. Wnioskowali o to radni powiatowi, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Jak mówi radny Artur Kozłowski, praca od 8.00 do 16.00 często wyklucza załatwienie spraw w urzędzie.

Chodziło mi o kilka wydziałów starostwa, takich jak m.in. Wydział Drogownictwa i Komunikacji oraz Wydział Geodezji. Są to takie wydziały, które w mojej ocenie obsługują najwięcej interesantów, a mieszkańcy powiatu, którzy pracują w godzinach funkcjonowania tych wydziałów, nie są w stanie załatwić swoich spraw. Decyzja o ustaleniu jednego dnia w tygodniu, w którym godziny pracy tych wydziałów byłyby wydłużone, wyszłaby naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców – mówi radny Artur Kozłowski.

Zdaniem starosty ostrołęckiego ustalenie dnia, w którym praca starostwa byłaby wydłużona jest dobrym pomysłem. – Omówimy to na pewno na Komisji Porządku Publicznego, Prawa i Bezpieczeństwa Obywateli, a także z sekretarzem urzędu. Takie rozwiązanie wymagałoby skrócenia czasu pracy pracownikom w inne dni, ze względu na konieczność zachowania czterdziestogodzinnego tygodnia pracy, co oczywiście jest możliwe – mówi Stanisław Kubeł, starosta ostrołęcki. Jak dodaje, godziny pracy urzędników poszczególnych wydziałów byłyby wydłużone we wtorek albo czwartek.

Wniosek spotkał się z poparciem radnych.

Aleksandra Zdanowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *