TwitterFacebook

Ostrołęka: Msza święta w intencji parlamentarzystów i samorządowców [FOTO]

Samorządowcy z diecezji łomżyńskiej wzięli udział w spotkaniu noworocznym Duszpasterstwa Parlamentarzystów i Samorządowców zorganizowanym w Ostrołęce. Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy św. w kościele Zbawiciela Świata pod przewodnictwem biskupa Tadeusza Bronakowskiego. W homilii biskup Tadeusz odniósł się do roli samorządowców w historii naszego kraju.

Mówimy w tym roku na temat setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, o wielkim wpływie polityków samorządowców, ludzi którzy poświecili swoje życie, aby Polska odzyskała niepodległość. Jesteśmy im za to wdzięczni – mówił biskup Tadeusz Bronakowski.

W kazaniu biskup poruszył też temat nadużywania alkoholu Jak stwierdził w homilii Polska znajduje się w światowej czołówce państw dotkniętych tym problemem. Zaznaczył też, że ludzie muszą walczyć z tym nałogiem.

Musi powstać nowa „Solidarność” w duchu troski o trzeźwość narodu, aby naprawdę obronić Polskę, abyśmy w roku 2018, w stulecie odzyskania niepodległości mogli cieszyć się także wewnętrzną wolnością, duchową wolnością Polaków. To dlatego z walki o trzeźwość narodu nigdy nie wolno nam zrezygnować. Bo tak jak mówiliśmy przed laty, że nie ma wolności bez Solidarności, tak dzisiaj możemy powiedzieć, że nie będzie wolności bez trzeźwości – mówił biskup Tadeusz Bronakowski.

Po Mszy św. rozpoczęła się druga część spotkania. Podczas niej duszpasterze, samorządowcy i parlamentarzyści złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *