TwitterFacebook

Ostrołęka: Muzeum docenione przez województwo

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce wzięło udział w XIII edycji konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”. Zostało nagrodzone w dwóch kategoriach.

Konkurs jest adresowany do muzeów na Mazowszu podległych ministerstwu kultury, ale też prywatnych ośrodków muzealnych. Ostrołęcka placówka została doceniona w kategorii „Niepodległa” oraz „Najlepszy muzealny projekt otwarty zrealizowany w 2018 roku”.

– W tym roku zgłosiliśmy do konkursu dwa nasze przedsięwzięcia. W kategorii projektu otwartego to było zakończenie rewitalizacji i otwarcie wystaw stałych. Tutaj otrzymaliśmy drugą nagrodę. Zgłosiliśmy się też w kategorii uroczystych obchodów rocznicy odzyskania Niepodległości – mówi Maria Samsel, dyrektor Muzeum Kultury Kurpiowskiej. 

Podkreśla ona, że te wyróżnienia są zasługą nie tylko pracy muzeum, ale i wspomagających muzeum partnerów, z którymi różne przedsięwzięcia są współorganizowane.

Ta nagroda jest w części i dla wszystkich tych, którym z nami jest po drodze – dodaje Samsel.

W ramach XIII edycji Konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” zgłoszonych zostało łącznie 110 zdarzeń muzealnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *