RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Na osiedlu Starosty Kosa wiosną zrobi się bardziej zielono

Na wiosnę w Ostrołęce ma pojawić się więcej drzew. Na wniosek 18-letniego przewodniczącego Rady Osiedla Starosty Kosa, Bartosza Śniecińskiego, pomiędzy starą pływalnią a osiedlowym parkingiem zostaną wykonane nasadzenia drzew, o które starano się od dłuższego czasu.

– Były przewodniczący Rady Osiedla Starosty Kosa już kilkukrotnie zwracał się do prezydenta z prośbą o te nasadzenia. Te same pismo przesyłał już prezes spółdzielni „Przy pływalni” i postanowiłem, że również spróbuję może coś się uda. Według odpowiedzi prezydenta jest to realne i jak najbardziej do zrobienia i liczę, że już na wiosnę będziemy mieć nasadzenia – mówił dla Radia Nadzieja Bartosz Śnieciński.

Łukasz Kulik w swojej odpowiedzi poinformował, że jeżeli warunki pogodowe oraz stan podłoża nie będzie stał na przeszkodzie, prace powinny zostać wykonane w pierwszym kwartale tego roku. Przewodniczący Rady Osiedla chce zacząć od nasadzeń drzew przy blokach 11 Listopada 5 i 7.

Wygląda na to że Ostrołęka zacznie stawać się bardziej zielona. Świadczy o tym fakt, że pod koniec ubiegłego roku w mieście przy ulicach Goworowskiej, Witosa i Krańcowej posadzono łącznie 380 drzew.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *