TwitterFacebook

Ostrołęka: Na przystankach MZK zamontowane będą kolejne elektroniczne tablice

Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce chce zamontować pięć kolejnych elektronicznych tablic informacyjnych na przystankach. Obecnie Urząd Miasta w Ostrołęce ogłosił przetarg na to zadanie.

MZK podjęło decyzję o zakupie ekranów z dwóch powodów.

Po pierwsze, żeby sprostać wymaganiom naszych pasażerów i ułatwić im korzystanie z komunikacji miejskiej. Po drugie dlatego, że otrzymaliśmy bardzo dobre dofinansowanie z Unii Europejskiej – mówi Edyta Korytkowska z Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrołęce.

Tablice zawierać będą najważniejsze informacje dotyczące kursowania autobusów komunikacji miejskiej. Będą pokazywać czas przyjazdu autobusu, możliwe spóźnienie, a także wiadomości dotyczące wydarzeń organizowanych w mieście.

Kolejne tablice informacyjne będą zamontowane na wiatach przystankowych na ulicach: gen. Fieldorfa „Nila”, Sikorskiego, Hallera, Bohaterów Warszawy i Steyera. Pomysł wprowadzenia kolejnych ekranów spodobał się osobom podróżującym komunikacją miejską w Ostrołęce.

Bardzo dobry pomysł, myślę że wielu przede wszystkim starszym osobom się takie tablice przydadzą – mówi pani Sylwia.

Obecnie w Ostrołęce elektroniczne tablice informacyjne posiada 16 przystanków. Zakup ekranów jest częścią większego projektu inwestycyjnego. W ramach niego do MZK ma trafić także dziesięć autobusów. Będzie to pięć niskoemisyjnych pojazdów i pięć elektrycznych.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *