RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Nauczyciele nagrodzeni

Blisko 80 ostrołęckich nauczycieli, pedagogów i pracowników oświaty otrzymało nagrody z rąk prezydenta miasta Janusza Kotowskiego. Okazją do złożenia życzeń i gratulacji były miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej.

– Wyróżniliśmy tych nauczycieli, którzy osiągają szczególne sukcesy, jeśli chodzi o wychowanie młodych pokoleń, i którzy mogą pochwalić się przygotowaniem laureatów i finalistów różnego rodzaju olimpiad przedmiotowych, uznawanych na szczeblu ogólnopolskim i nie tylko – mówi dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Ostrołęce, Mirosław Rosak, zauważając jednocześnie, że oświata znajduje się pod szczególną opieką samorządu, o czym świadczą coroczne nakłady w budżecie.

Składając życzenia nauczycielom, prezydent miasta podkreślił, że praca z dziećmi wymaga szczególnej wrażliwości i to właśnie od pracy pedagogicznej i swoistego poświęcenia dla uczniów, zależy efekt wychowawczy

– Dzień Edukacji Narodowej to ważne święto dla wszystkich pracowników oświaty – mówi Magdalena Wójcik z I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce, i dodaje – Na takie podziękowania, nagrody i uśmiechy pracuje się przez całe lata i są one uwieńczeniem pracy nauczyciela. Gdy uczniowie się uśmiechają, gdy ktoś nas docenia, to jest to dla nas bardzo cenne, bo nasza praca to przede wszystkim codzienne bycie z uczniem w dobrych i złych chwilach, a te momenty uśmiechu i podziękowania zawsze są bardzo miłe.

Uroczystość, odbywającą się w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury, uświetniły występy chóru Cantilena oraz młodzieżowej orkiestry z Różana.

Aleksandra Zdanowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *