RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Nie powstanie Centrum Usług Wspólnych

Projekt uchwały prezydenta Łukasza Kulika dotyczący stworzenia Centrum Usług Wspólnych odrzucony przez ostrołęckich radnych. Przeciw przyjęciu projektu było 11 osób.

Projekt dotyczył stworzenia placówki odpowiadającej za wspólną obsługę finansowej i administracyjnej miejskich jednostek oświatowych. Obsługa księgowa szkół nadal podlega dyrektorom, a nie prezydentowi miasta.

Prezydent Łukasz Kulik podkreślał, że wydatki na oświatę rosną lawinowo – miasto wydaje na ten cel około 150 milionów złotych. Zaznaczył również, że z powstaniem Centrum Usług Wspólnych nie wiążą się żadne zwolnienia pracowników, którzy są obecnie zatrudnieni.

Radni mieli wiele wątpliwości, co do uzasadnienia wniosku Łukasza Kulika oraz deklaracji gwarancji zatrudnienia jaką złożył. Jak zauważył radny Adam Kurpiewski z Klubu Radnych Koalicja Obywatelska po kilku godzinnej dyskusji w projekcie uchwały jest wiele niedociągnięć.

– Nawet po tak wyczerpującej dyskusji nie znalazłem odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób to rozwiązanie przyczyni się do racjonalizacji tych kosztów. Proponuję panu prezydentowi rozmawiać z ludźmi. Odnoszę wrażenie, że mamy taki problem z przepływem informacji, jakby pan prezydent nie rozmawiał z żadnym dyrektorem, kadrowym czy księgowym. Za wcześnie na ten projekt. Ja bym chciał mieć analizę każdej ze szkól Proponuję profesjonalizację urzędu, a nie próby działania na żywym organizmie – mówił radny Adam Kurpiewski

Po ponad dwóch godzinach dyskusji radni odrzucili projekt. Za odrzuceniem było 11 radnych, za głosowało 6, a 4 wstrzymało się od głosu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *