RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Nieprawidłowości w przetargu? Prokuratura sprawdza bliskiego współpracownika prezydenta

Prokuratura prowadzi czynności sprawdzające w sprawie byłego pełnomocnika prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika, Marka T. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył sam gospodarz miasta.

To niecodzienna sytuacja, bo Marek T. pomimo wcześniejszego wyroku za oszustwo, otrzymał od prezydent pełnomocnictwo dostępu do dokumentacji Wydziału Dróg oraz Wydziału Finansów, Budżetu, Podatków i Opłat . Wyrok nie przeszkadzał też firmie budowlanej Marka T. startować w miejskich przetargach. Sprawę bada teraz prokuratura, która ma 30 dni na przeprowadzenie czynności sprawdzających.

Zawiadomienie dotyczy w szczególności nieprawidłowości w prowadzonym postępowaniu przetargowym. W sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce prowadzone są czynności sprawdzające. W trakcje tych czynności prokuratura poleciła przyjąć ustne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i przesłuchać w charakterze świadka osobę zawiadamiającą, czyli osobę Prezydenta Miasta Ostrołęki oraz zabezpieczyć stosowną dokumentację przetargową –  mówi Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbieta.

Komentarza w tej sprawie odmówił nam rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ostrołęce. Do tematu będziemy powracać.

Sebastian Kamiński/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twenty + eight =