RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Noc Bibliotek [FOTO]

„Noc Bibliotek” w Ostrołęce. Na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji takich jak wystawa grupy ekurpie.pl,  sztuka samoobrony, taniec, fitness, koncert muzyki jazzowej, degustacje gofrów, tworzenie kart okolicznościowych. 

Miejska Biblioteka Publiczna w swojej ofercie miała wiele do zaoferowania. Była poezja, zajęcia z tworzenia kart okolicznościowych, nie zabrakło też warsztatów dla najmłodszych. Ponadto była nocna kawiarenka, sesja fotograficzna czy malowanie talerzy.

„Noc Bibliotek” rozpoczęto wystawą prac członków Kurpiowskiego Portalu Fotograficznego ekurpie.pl. Jest to wolna grupa pasjonatów ostrołęckiej fotografii działających z pasją.

Lubię i szanują pejzaże przyrody, to jest moja odskocznia od codzienności, każdy z nas tutaj fotografujących wkłada wiele serca. To jest nasze hobby, pasja i cel ­­­– mówił Michał Szeląg jeden z członków portalu ekuprie.pl.

Podczas wydarzenia biblioteka zaoferowała kilka stref: Książka Uczy i Bawi; Czytaj z Nami; Strefa Dzieci; Strefa Kreatywnych.

Strefa „Czytaj z Nami” w swojej ofercie miała głośne czytanie „Potopu” H. Sienkiewicza fragment dotyczył „Obrony Jasnej Góry”. Czyli antologia niepodległości, która jest ogólnopolską akcją zainicjowaną przez prezydenta Polski Andrzeja Dudę. Wszystko to wpisuje się w obchody stulecia odzyskania niepodległości.

W „Strefie Dzieci” można było poczuć zapach gofrów, które później twórcy mogli degustować czy tworzyć plastycznie co bardzo zaangażowało najmłodszych.

Bardzo podoba mi się, robimy dinozaury z balonów i papieru, później będziemy dekorować gofry i je degustować; Jest dobrze, możemy zjeść słodycze: gofry, żelki, ciastka pianki i jabłka – mówili mali uczestnicy strefy dzieci.

Rafał Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *