RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Noclegownia MOPR dla bezdomnych działa już oficjalnie [FOTO]

Noclegownia dla osób bezdomnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce rozpoczęła oficjalnie działalność. Osoby bezdomne zyskały miejsce, w którym otrzymają pomoc nie tylko w mroźne dni. Na uroczystościach zjawił się biskup Stanisław Stefanek, który poświęcił nowo powstałą placówkę.

Jak zaznacza wiceprezydent Ostrołęki Grzegorz Płocha taka placówka była potrzebna w mieście – Odczuwaliśmy znacząco brak takiego miejsca w Ostrołęce. Co prawda na obrzeżach miasta, tuż poza granicami, na terenie gminy Rzekuń funkcjonuje noclegownia, ale jest prowadzona przez stowarzyszenie. W ostatnim czasie nie spełniała naszych oczekiwań więc postanowiliśmy podziękować za współpracę i stworzyć taką placówkę, taki dom na terenie Ostrołęki.

W placówce oprócz miejsca do spania bezdomni otrzymają także specjalistyczną pomoc terapeutyczną.

Będą różnego rodzaju terapeuci. Zatrudnimy na pewno psychologa, pedagogów. Każdy chce zmienić swoje życie, z tym, że nie każdy potrafi. Będziemy starali się ich wzmocnić na tyle aby chcieli wrócić do społeczeństwa – mówił Małgorzata Szeluga, pełniąca obowiązki kierownika Noclegowni dla osób bezdomnych MOPR w Ostrołęce.

W placówce znajduje się 30 miejsc noclegowych. Oprócz pokoi z miejscem do spania w noclegowni znajduje się też kuchnia, sala jadalna, świetlica.

Najbardziej z powstania Noclegowni MOPR cieszą się osoby nie mające gdzie mieszkać. Obecnie w placówce znajduje się sześć takich osób.

Bardzo dobrze, że taka placówka powstała. Pobyt jest bardzo dobry. Jest ciepło przyjemnie, personel też się bardzo dobrze do nas odnosi – mówi pan Witold, mieszkaniec noclegowni.

Jak prognozuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce w mieście znajduje się około stu osób dotkniętych bezdomnością.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *