RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Nowa jakość dźwięku w Kinie Jantar

Po zakończeniu procedury przetargowej w Kinie Jantar Ostrołęckiego Centrum Kultury rozpoczęto prace związane z montażem nowych urządzeń nagłaśniających. Na inwestycji zyskają przede wszystkim widzowie. 

Będą to nowoczesne urządzenia pozwalające na uzyskanie doskonałych efektów dźwiękowych wyświetlanych filmów – system dźwięku przestrzennego Dolby Digital EX 7.1. Jest to system kompatybilny do rozbudowy Dolby – ATMOS. Prace potrwają około dwa tygodnie. Będą one polegały na wymianie przewodów, zestawów głośników procesora i szeregu innych, typowo technicznych działań nie tylko w sali kinowej, ale i kabinie projekcyjnej.

– Staramy się, aby w okresie instalacji nowych urządzeń, bieżąca projekcja filmów była możliwa w sposób niezakłócony. Z chwilą zakończenia prac technicznych rozpocznie się dopełnianie formalności na linii kino – dystrybutorzy filmów. Są to bardzo istotne kwestie, albowiem wiąże się to z możliwością odtwarzania filmów na sprzęcie o nowych parametrach – tłumaczy Tadeusz Wiśniewski, dyrektor Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Po uruchomieniu nowego nagłośnienia w pewnością zauważymy różnicę w jakości i bogactwie dźwięku. 

UM Ostrołęka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × 2 =