RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Nowy komendant Straży Miejskiej

Od minionego piątku (10.01.) w ostrołęckiej Straży Miejskiej jest nowy komendant. Ryszard Kowalewski zastąpił na tym stanowisku Piotr Liżewskiego, który zrezygnował z pracy we wrześniu ubiegłego roku. 

Jak informuje Urząd Miasta, Ryszard Kowalewski pracuje w ostrołęckiej Straży Miejskiej nieprzerwanie od 1 kwietnia 1996 r. W tym czasie zajmował różne stanowiska począwszy od strażnika, zastępcy Komendanta, a od 1 października 2002 r. starszego inspektora.

Nowy Komendant posiada wykształcenie wyższe na kierunku administracja w specjalności służby publiczne. Komendant jest pracownikiem odpowiedzialnym, zdyscyplinowanym, wyróżniającym się w realizacji zadań z zakresu ochrony porządku publicznego na terenie miasta Ostrołęki.

W czasie pełnienia zastępstwa dał się poznać jako dobry kierownik, potrafiący organizować pracę swoją i podległych mu pracowników. Potrafi delegować zadania, posiada zdolność motywowania podległych pracowników do realizacji założonych celów. Ponadto posiada umiejętność szybkiego podejmowania decyzji często w sytuacji kryzysowej.

Przy realizacji powierzonych zadań przestrzega zasad etyki zawodowej. Powołanie poprzedziła pozytywna opinia Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu.

UM Ostrołęka/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *