RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych [FOTO]

Ostrołęka uczciła pamięć Żołnierzy Niezłomnych. Obchody w mieście rozpoczęły się od konferencji prasowej dotyczącej setnej rocznicy odzyskania przez Polskie niepodległości. Po niej w kościele Zbawiciela Świata odprawioną mszę świętą.

Następnie w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Ostrołęce zorganizowano akademię ku czci Danuty Siedzikówny Inki i Żołnierzy Wyklętych. W jej trakcie uczniowie przedstawili montaż słowno – muzyczny.

Kolejnym punktem uroczystości było złożenie kwiatów pod pomnikiem Ofiar Komunistycznego Terroru na skwerze im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Tam delegacje kombatantów, samorządowców i służb mundurowych oddały hołd Żołnierzom Wyklętym. Mieszkańcy Ostrołęki uważają, że ważne jest upamiętnienie Żołnierzy Niezłomnych.

Powinniśmy pamiętać o tych ludziach. Oni walczyli za Polskę. Nie poddali się temu co zostało nam narzucone – mówi pan Artur. Podobne zdanie podziela także pan Zbigniew, który pamięta czasy gdy żołnierzy wyklętych uważano za złych ludzi – Ja miałem zupełnie inną wykładnie od swojego wujka, siostry i od rodziców, a teraz dobrze, że to wszystko ujrzało światło dzienne.

Uroczystości w Ostrołęce zakończyła projekcja filmu „Gurgacz” w reżyserii Dariusza Walusiaka. Obraz ten opowiada o księdzu Władysławie Gurgaczu kapelanie Żołnierzy Wyklętych.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *