TwitterFacebook

Ostrołęka: Oddali się w opiekę Maryi [FOTO]

W Domu Pomocy Społecznej w Ostrołęce odbyły się uroczystości z okazji Dnia Patrona. Centralnym punktem obchodów było poświęcenie Figurki Matki Bożej przez biskupa Stanisława Stefanka wraz z aktem zawierzenia mieszkańców i pracowników.

Uroczystości powiązane były z jubileuszem XX lecia Domu Pomocy Społecznej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą świętą w kaplicy na terenie placówki.

Jesteśmy powołani do tego, aby wszystkie nasze ścieżki i plany miały jeden kierunek, za Jezusem – mówił podczas uroczystej homilii Jego biskup Stanisław Stefanek. Chrystus zadbał, aby droga do Niego prowadziła przez serce Jego Matki, Matki Najświętszej. Regułą naszego życia jest dostroić nasze miłowanie do miłowania Boga. Trzeba zatroszczyć się, aby był to rytm uzgodniony, tak jak bicie serca matki i jej dziecka. Pan Jezus posyła nas do drugiego człowieka. Mamy służyć innym. W Domu Pomocy Społecznej pięknie się to realizuje. Pamiętajmy jednak o tym, by nigdy nie zabrakło tu wspomnianego zgrania serc. Personel jest przedłużeniem duchowej sprawności podopiecznych. To jest szczególna służba, służba która wydobywa z człowieka to, co najszlachetniejsze, jego serce, jego myśli, jego przeżycia religijne i daje do dyspozycji społecznej. Podopieczni nie są tylko odbiorcami. Oni są twórcami, a ich twórczość dzięki pracownikom objawia się na zewnątrz. Wśród kruchych argumentów, które oferuje nam dzisiejszy świat, bardzo ważna jest taka praca. Praca o wymiarze religijnym pośród takich dzieł. Praca, która otrzymuje mocne wsparcie Jezusa Chrystusa.

Po Mszy świętej biskup poświęcił Figurę Matki Bożej. Stanęła ona w specjalnie przygotowanym na tę okazję przez mieszkańców i pracowników Ogrodzie Maryjnym. Nastąpił też uroczysty akt zawierzenia Maryi wszystkich podopiecznych oraz całego personelu Domu Pomocy Społecznej. Wydarzenie zakończyło się częścią artystyczną.

Spotykamy się tutaj na koncercie dla Maryi – mówiła na dyrektor DPS Grażyna Piersa. Takie koncerty odbywają się u nas każdego dnia. Koncertem jest praca, bycie ze sobą, wspólne, codzienne wspieranie się, a także zapatrzenie w słabość ludzką. Dzisiejsze wydarzenie jest wyjątkowe. Zawierzyliśmy Matce Bożej tak, jak nasz patron Kardynał Stefan Wyszyński. Oddaliśmy się w Jej opiekę. Zatopiliśmy się w jej miłości.

Anna Sutuła

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *