RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: „Odłóż smartfon i żyj” apeluje władza i młodzież [FOTO]

1 września, w dniu rozpoczęciu roku szkolnego, Miasto Ostrołęka zainicjowało akcję „Odłóż smartfon i żyj”. Hasło znalazło się na ok. 140 przejściach dla pieszych.

Inicjatywa jest odpowiedzią na interpelację radnego Mariusza Łuby z klubu Ostrołęka dla Wszystkich skierowanej do prezydenta Łukasza Kulika. Radny podkreślił, że celem akcji jest dotarcie do świadomości dzieci, młodzieży, ale także dorosłych, że korzystanie ze smartfona i przechodzenie przez przejście dla pieszych to złe połączenie.

Kierowca nie ma szans wyhamować w ostatniej chwili, gdy pieszy wtargnie na pasy, a pieszy nie ma szans w starciu z pojazdem. Niestety, młodzi ludzie często są uzależnieni od smartfonów. Pewne czynności wykonują odruchowo i nie zdają sobie sprawy z zagrożenia i konsekwencji. Mam nadzieję, że ostrołęczanie wezmą sobie do serca nasze hasło, a to z kolei przełoży się na ich bezpieczeństwo – przyznaje radny Mariusz Łuba.

Pomysł zainicjowania kampanii spotkał się z aprobatą prezydenta.

Miasto Ostrołęka chętnie wspiera i inicjuje akcje na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Bardzo cieszę się, że dziś rozpoczynamy kampanię „Odłóż smartfon i żyj”. Chcemy edukować, dbać o ostrołęczan. Niestety coraz częściej dochodzi do wypadków komunikacyjnych, których przyczyną jest nieodpowiedzialne korzystanie m.in. z telefonów. Jeżeli dzięki naszej inicjatywie uda się uniknąć choć jednego wypadku, będzie to duży sukces – przyznaje prezydent Łukasz Kulik.

Zaangażowani uczniowie ostrołęckich szkół podstawowych, pod opieką nauczycieli, oznaczyli część przejść. Przy realizacji zadania młodzież wsparli prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik, wiceprezydent Anna Gocłowska, radny sejmiku województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak, sekretarz miasta Aneta Gutowska-Grucelska, radni z klubu Ostrołęka dla Wszystkich Ewa Szatanek, Mariusz Łuba, Stanisław Szatanek, Andrzej Jaskólski, komendant ostrołęckiej policji Krzysztof Szymański, wójt Rzekunia Bartosz Podolak, dyrektor OCK Tadeusz Wiśniewski, przedstawiciele straży miejskiej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Akcja “Odłóż smartfon i żyj” została zapoczątkowana przez Miasto Stołeczne Warszawy, Tramwaje Warszawskie i Zarząd Dróg Miejskich. Hasło w Ostrołęce wykorzystywane jest dzięki życzliwości inicjatorów akcji. Jest to kolejny etap kampanii Bądźmy Razem Bezpieczni.

Koordynatorami akcji są Dariusz Bastek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrołęce, który zaprojektował napis i przygotował szablony, które zostały wykorzystane do malowania hasła, a także Wydział Oświaty Urzędu Miasta Ostrołęki.

– Chcę podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji tej akcji. Bez zaangażowania prezydenta Łukasza Kulika, wiceprezydent Anny Gocłowskiej, pracownic wydziału oświaty, dyrekcji i pracowników szkół, a także dzieci i młodzieży kampania nie odbyłaby siępodsumowuje radny Mariusz Łuba.

UM Ostrołęka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five − 1 =