TwitterFacebook

Ostrołęka: Osiedlowe rady trafią pod nadzwyczajne obrady radnych miasta

W poniedziałek (20.05) na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Ostrołęka zostanie podjęta decyzja co dalej z niewybranymi jeszcze radami osiedli. Chodzi o osiedle Witosa i Leśne. W przypadku pierwszego z nich, powód nieudanych wyborów był prosty – zbyt mała liczba mieszkańców podczas zebrania. Natomiast wybory rady osiedle Leśne nie doszły do skutku przez ostrą wymianę zdań z przewodniczącym Janem Dobkowskim.

29 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrołęce mieszkańcy osiedla Witosa spotkali się, żeby uczestniczyć w wyborach do swojej rady. Nie było to jednak liczne zgromadzenie. Na wybory nie przyszło nawet 15 osób, a z tylu rada osiedla powinna się składać. W związku z tym spotkanie odbędzie się w innym terminie.

W przypadku osiedla Leśne obecność była wzorowa. Ponad 100 osób 13 maja spotkało się, żeby wyrazić swoje niezadowolenie z obecnego przewodniczącego rady osiedla, Jana Dobkowskiego. Większość z zebranych domagała się od niego dokładnego sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z przebiegu działalności osiedla. Była bardzo ostra wymiana zdań, a w końcu kłótnia. Z tego powodu, przewodniczący Rady Miasta Ostrołęka, Wojciech Zarzycki przerwał spotkanie sprawozdawczo-wyborcze, a na następne rada osiedla Leśne ma przygotować satysfakcjonujące dla mieszkańców sprawozdania.

Na nadchodzącej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta mają zostać podjęte decyzje o kolejnych terminach wyborów do Rad Osiedli. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z palanem, mają się one odbyć jeszcze w maju. W przypadku osiedla Witosa 28.05 a osiedla Leśne 29.05. Pod obrady ma też trafić projekt uchwały dotyczący zmian w statucie osiedla Leśniewo.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *