RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Ostrołęcka Kultownia zapewniła odpoczynek od szkoły w kreatywnym stylu [FOTO]

Ferie zimowe w województwie mazowieckim dobiegają końca. W trakcie odpoczynku od szkoły zajęcia uczniom przygotowała zapewniły instytucje miejskie. Dzieci w ostrołęckiej Kultowni, między innymi na warsztatach “Majsterklepka” i “Kreatywny Maluch”, przez dwa tygodnie miały okazję do rozwoju swoich umiejętności oraz pasji.

Piłowanie, sklejanie, polerowanie i lakierowanie drewna – tym zajmowali się uczestnicy warsztatów “Majsterklepka”. Efektem ich pracy była własnoręcznie wykonana szachownica z pionkami do gry w warcaby. Wiedza zebrana podczas zajęć okazała się cennym nabytkiem.

– Uczymy się nowych rzeczy, jak robić takie czynności jak przy tej szachownicy i może to się nam kiedyś przydać, jak będziemy chcieli pokazać to komuś – mówił w trakcie zajęć z wypalania pól jeden z uczestników warsztatów.

Podczas zajęć “Kreatywny Maluch” w filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej dzieci wykonywały między innymi organizery, wachlarze, domino i puzzle. Wszystkie przedmioty stworzone zostały z papieru i tektury. Gwoździem programu był “jeż w zagrodzie”

Podczas jego wykonywania książka dostaje drugie życie. Powstaje on poprzez składanie zużytych książek. Dodatkowo z tektury robimy zagrodę, aby jeżyk miał gdzie mieszkać. Wszystko wykonujemy z papieru i ekologicznych materiałów – mówiła prowadząca zajęcia, Hanna Jastrzębska z biblioteki osiedlowej nr 6, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce.

Warsztaty “Majsterklepka” trwały w dniach 17-19.02. a “Kreatywny Maluch” również rozpoczął się w poniedziałek jednak trwa do piątku (21.02)

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seven − two =