RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Pacjentka z koronawirusem objęta izolacją domową. Kolejne osoby czekają na wyniki badań

Pierwsza pacjentka z potwierdzonym zarażeniem koronawirusem jest objętą domową izolacją w na terenie gminy Rzekuń. Taką informację otrzymaliśmy od Powiatowej Stacji Sanitarono-Epidemiologicznej w Ostrołęce. Jej rodzina jest pod opieką lekarzy z oddziału zakaźnego. 

Pacjentka z pierwszym potwierdzonym przypadkiem koronawirusa w powiecie ostrołęckim wróciła 16 marca z Wielkiej Brytanii. Bezpośrednio po powrocie była objęta tak zwaną kwarantanną graniczną. Po powrocie do domu zgłosiła się do służb sanitarnych, które przekierowały ją do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce. Przyjęta została na polowej izbie przyjęć zabezpieczanej między innymi przez Państwową Straż Pożarną w Ostrołęce.

– Te osoby, które miały bezpośredni kontakt, w naszym szpitalu, czyli izbie przyjęć tej polowej były zabezpieczone i nie ma żadnej potrzeby wprowadzenia kwarantanny dla naszych pracowników – uspokaja dyrektor szpitala w Ostrołęce, Paweł Natkowski.

Teraz pacjentka jest objęta izolacją domową, a osoby, które miały z nią kontakt kwarantanną. Jak poinformowała Powiatowa Stacja Sanitarono-Epidemiologicznej w Ostrołęce rodzina pacjentki jest pod opieką lekarzy z oddziały zakaźnego .

– Na razie nie mam informacji, czy już były pobierane od tych osób materiały do badań. Jeżeli zostaną pobrane to na pewno w godzinach do południowych z uwagi na to że materiał, który do nich wysyłamy (do Powiatowej Stacji Sanitarono-Epidemiologicznej w Ostrołęce – przy.red.) musi być wysyłany do godziny 12 – informuje Natkowski.

Do szpitala w Ostrołęce codziennie zgłaszają się osoby, które chcą przeprowadzić badanie na obecność koronawirusa. Obecnie w powiecie ostrołęckim na wyniki obecności COVID-19 czekają 4 osoby.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − 1 =