TwitterFacebook

Ostrołęka: Parafiada rodzinna przy kościele św. Franciszka z Asyżu

Integracja społeczności lokalnej to główny cel parafiady rodzinnej, która odbyła się przy kościele św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce. W rodzinnej atmosferze, z oprawą muzyczną w stylu gospel i odrobiną sportowej rywalizacji upłynęło parafianom niedzielne popołudnie.

Właśnie o to nam chodziło, aby ludzie, którzy na co dzień spotykają się w kościele mieli okazję poznać się bliżej, porozmawiać ze sobą i spędzić czas w sposób aktywny, do czego zachęca m.in. turniej gry w bocce. To niezwykle popularna na Zachodzie gra rodzinna, towarzyska, która nie wymaga żadnego wysiłku fizycznego ani specjalnych umiejętności. Zagrać może w nią każdy, od przedszkolaka po seniora – mówi organizator wydarzenia, Jakub Janczewski.

Turniej zorganizowano w trzech kategoriach: młodzi parafianie do 18-tego roku życia, dorośli i rodzina. Gra polega na tym, że na początku drużyna rzuca małą białą kuleczkę, a potem wszyscy starają się swoje pozostałe kule umieścić jak najbliżej tej białej.

Wszystkie najważniejsze elementy parafiady były obecne: przede wszystkim modlitwa – zaczęliśmy uroczystą Mszą świętą. Był sport, a więc turnieje w bocce. Na scenie pojawiały się zespoły, grupy muzyczne, schole, była też orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce, więc cały czas towarzyszyły nam wydarzenia kulturalne. Nie zabrakło także edukacji – warsztaty z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz konkurs wiedzy o Ostrołęce – dodaje Jakub Janczewski.

Zdaniem uczestników Parafiada to świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. To też dobry sposób na spędzenie niedzielnego popołudnia z rodziną i bliższe poznanie osób należących do tej samej wspólnoty.

Impreza podobnie jak w ubiegłym roku cieszyła się dużą popularnością. Organizatorzy zapewniają, że na stałe zagości ona w grafiku parafialnych wydarzeń.

Aleksandra Zdanowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *