RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Parlamentarzyści zapowiedzieli generalną modernizację portu [FOTO]

Dwukrotne powiększenie basenu portowego, budowa nabrzeża cumowniczego, pomostów stałych i pływających oraz przebudowa drogi dojazdowej do portu w Ostrołęce – to tylko niektóre z założeń modernizacji terenu, której dokumentacja projektowa ma być gotowa do 13 grudnia 2019 roku.

W środę (21.08) w tej sprawię z wykonawcą, DHV Hydroprojekt Sp. Z o.o. z Warszawy umowę podpisał Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku, Mirosław Markowski. Dziś (22.08) ta informacja została oficjalnie ogłoszona przez posła na Sejm Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusza Czartoryskiego oraz senatora Roberta Mamątowa.

To bardzo ważna informacja dla wodniakówtwierdzi Wiesław Szczubełek, członek Klubu Motorowodnego „Załoga” i dodaje: Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że pomysły, które próbowaliśmy wdrożyć w naszym mieście wiele lat temu wreszcie mogą zostać zrealizowane, czyli marina z prawdziwego zdarzenia.

Do tej pory w porcie w Ostrołęce Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie między innymi oczyściły z rumoszu i namułu basen portowy oraz wejście do portu, zamontowały odbojnice drewniane na ścianach oporowych nabrzeża oraz zamontowały dwa 36-metrowe pomosty pływające. Teraz port ma zostać powiększony dwukrotnie. Dodatkowo zostanie wzbogacony o nowoczesny teren turystyczny, parkingi. dźwig slipowy, który będzie wstawiał jednostki wodne do rzeki oraz stację paliw do tankowania jednostek wodnych.

Dzięki tak dużej modernizacji podjęto decyzję o budowie siedziby Zarządu Zlewni Wód Polskich w Ostrołęce dla Polski północno-wschodniej, całego dorzecza rzeki Narew, która będzie miała odbudowany szlak wodnymówił podczas konferencji prasowej poseł PiS, Arkadiusz Czartoryski.

Modernizacja całego szlaku na Narwi ma kosztować około 30 milionów złotych, a ze względu na powstanie kapitanatu zarządu zlewni w Ostrołęce, miasto ma być bardzo ważnym miejscem w tym przedsięwzięciu. Poseł zapowiedział również, że już od poniedziałku na Narwi od Ostrołęki mają być wykonywane prace mające na celu udrożnienie jej szlaku.

Projekt generalnej przebudowy i rozbudowy portu oraz infrastruktury na nabrzeżu Narwi w Ostrołęce kosztować będzie około milion złotych. Poniżej zdjęcia wizualizacji.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *