RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: PGW Wody Polskie zakończyło pierwszy etap prac w porcie [FOTO]

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zakończyło pierwszy etap prac w porcie na rzece Narew w Ostrołęce. Mogą do niego już wpływać i cumować jednostki pływające. Port będzie służył nie tylko mieszkańcom miasta, ale też turystom i i stanie się ważnym przystankiem na szlaku prowadzącym z Warszawy na Wielkie Jeziora Mazurskie.

Jeżeli mówimy o tym wielkim planie, jakim jest szlak żeglowny Warszawa-Wielkie Jeziora Mazurskie, to równolegle myślimy o takich miejscach, które byłyby piękną wizytówką na tej trasie i na pewno Ostrołęka takim miejscem jest. Stąd też ten port jako część wielkiego planu i wielkiego marzenia – mówiła Anna Moskwa, wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, podczas spotkania podsumowującego zakres wykonanych prac.

W tym roku Wody Polskie zmodernizowały nadbrzeże Narwi poprzez wymianę starych, wystających uchwytów po odbojnicach, stwarzających potencjalne niebezpieczeństwo dla osób odpoczywających nad wodą i zamontowanie 450 nowych odbojnic wzdłuż całego betonowego nadbrzeża. Z dna basenu portowego i wejścia do portu usunięto także rumosz i namuł, a nadbrzeże Narwi oczyszczono ze śmieci: starych opon i betonowych elementów.

Przebudowa portu w Ostrołęce jest częścią większego projektu udrożnienia szlaku żeglownego z Warszawy do Wielkich Jezior Mazurskich, a w planach są kolejne etapy jego rozbudowy. Jak zapowiada Mirosław Markowski, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku, port zostanie znacznie powiększony, będą wybudowane nowe pomosty i miejsca do slipowania łodzi oraz cała infrastruktura towarzysząca.

Koszt dotychczas wykonanych prac to prawie 190 tys. zł.

Aleksandra Zdanowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + 8 =