RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Pierwszą dawkę szczepionki przyjęło już ponad 1200 osób

630 szczepień wykonał w tym tygodniu personel szpitala w Ostrołęce. Łącznie od 27 grudnia w placówce pierwszą dawkę szczepionki przyjęło 1230 osób. Od poniedziałku (18.01) oprócz szczepienia nowych osób, podawana będzie druga dawka preparatu pacjentom z pierwszej fazy szczepienia.

Podczas pierwszych szczepień przeciwko COVID-19 w ostrołęckiej placówce wykorzystano 600 dawek medykamentu. Druga seria, 630 dawek, do szpitala przyjechała w poniedziałek (11.01) i została już rozdysponowana. W przyszłym tygodniu część osób otrzyma drugą dawkę.

– Osoby, które były zaszczepione 27-ego stycznia pierwszą dawką, mają jeszcze nie pełne szczepienie. Pełne szczepienie będą miały w momencie kiedy przyjmą drugą dawkę szczepionki. żeby mogły wytworzyć prawidłową odporność poszczepienną. Te osoby będą się zgłaszały zgodnie z datą podaną na zaświadczeniu, które wydawaliśmy przy podawaniu pierwszej dawki szczepionki – wyjaśnia dr Maria Kapuśniak, lekarz chorób zakaźnych i koordynator do spraw szczepień przeciwko COVID w ostrołęckim szpitalu.

W poniedziałek o ostrołęckiego szpitala przyjedzie kolejne 430 dawek szczepionki, które zostaną zużyte do przyszłego piątku. Jak twierdzi dr Kapuśniak popyt na preparat jest duży.

– Wczoraj (14.01) upłynął termin zgłaszania osób pośród pracowników medycznych, wczoraj jeszcze bardzo dużo zgłoszeń wpłynęło i jest bardzo duże zainteresowanie szczepieniami. Osoby z tej pierwszej fazy do nas dzwonią, dopytują gdzie mogą się zaszczepić, kiedy mogą się zaszczepić. Jest bardzo duże zainteresowanie wśród seniorów, wśród służb mundurowych. – informuje dr Maria Kapuśniak.

Póki co, nie jest pewnym, czy szpital w Ostrołęce będzie szczepił pacjentów spoza grupy medyków. Na razie w planach placówki jest zaszczepić blisko 2000 osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 3 =