RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta za nami. Prezydium wybrane [FOTO]

Pierwsze koty za płoty. Podczas inauguracyjnego spotkania Młodzieżowej Radnych wybrano prezydium oraz omówiono sprawy organizacyjne.

Młodzieżowa Rada Miasta w Ostrołęce to pomysł ciągnący się już od dłuższego czasu w mieście. Wczoraj (18.10) wreszcie został oficjalnie zrealizowany. Podczas spotkania nie zabrakło podziękowań do Pawła Niewiadomskiego, który jako jeden z radnych intensywnie ubiegał o powstanie nowego organu.

– Ta sesja to przede wszystkim docenienie ciężkiej pracy młodzieży, która startowała w wyborach i co ważne samorząd miasta Ostrołęki otwiera się na pracę z młodymi. Chcemy, jako rada, wsłuchiwać się w głos młodzieży bo mają wiele pytań i zgłaszają wątpliwości do funkcjonowania miasta w różnych aspektach – powiedział przewodniczący komisji wyborczej młodzieżowej rady miasta, Paweł Niewiadomski.myślę, że współpraca Miasta Ostrołęki z młodzieżową radą będzie się rozwijać bardzo dobrze.

Przewodniczącym Młodzieżowej Rady został wybrany Bartosz Śnieciński, który jako jedyny został zaproponowany na to stanowisko. To on przyszedł z petycją o powstanie rady w mieście oraz odkąd powstała Grupa Robocza Młodzieżowej Rady Miasta intensywnie się w niej udzielał.

– To dla mnie nagroda za pracę i ogromne wyróżnienie. Już teraz mam kilka pomysłów, ale rada składa się z 23-ech radnych i oni mają je również. Myślę, że działań jest bardzo dużo i przez te dwa lata będziemy je realizować – mówił Radiu Nadzieja, świeżo wybrany przewodniczący.

Wiceprzewodniczącymi nowo powstałego organu zostali Arkadiusz Auguściak oraz Łucja Wysocka, sekretarzem – Maciej Perzanowski. Podczas sesji ustalono także, że podczas kolejnego spotkania radni zajmą się tworzeniem komisji.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *