TwitterFacebook

Ostrołęka: Pierwszy dzień Rekolekcji Ognia FOTO]

Zakończył się pierwszy dzień trzecich Rekolekcji Ognia w Ostrołęce. Osoby zgromadzone w piątek hali im. Arkadiusza Gołasia przez cały dzień wspólnie modlili się, spożywali posiłki, śpiewali i tańczyli wielbiąc przy tym Pana Boga.

Rekolekcje rozpoczęły się już od godzinie 8:30 modlitwą różańcową. Później uczestnicy spotkania brali udział między innymi w modlitwie uwielbienia i konferencjach prowadzonych przez o. John’a Bashobore, duchownego pochodzącego z Ugandy. Jednym z celów rekolekcji jest odnowienie darów Ducha Świętego.

Bardzo często jest tak, że jesteśmy ludźmi ochrzczonymi, mamy wszystkie sakramenty, ten Duch Święty ledwo się w nas tli – mówi Piotr Stępkowski, jeden z organizatorów Rekolekcji Ognia – Więc rekolekcje są takim momentem, gdzie możemy odnowić te dary. A jest to dar męstwa, dar odwagi, też łaska zmiany życia.

Ważną częścią pierwszego dnia była Msza święta, której przewodniczył ks. biskup Tadeusz Bronakowski. Osoby uczestniczące w rekolekcjach zgodnie powtarzają, że takie rekolekcje wiele wnoszą do ich życia.

Przede wszystkim człowiek tutaj przychodzi, uspokaja się i tak naprawdę widzi, co w życiu jest najważniejsze. Do czego my dążymy, a dążymy do nieba – mówi pani Katarzyna, uczestniczka rekolekcji.

Pierwszy dzień Rekolekcji Ognia w Ostrołęce zakończył się adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą o uzdrowienie.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *