RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Pijany lekarz zaatakował pacjenta. Sprawę wyjaśnia prokuratura

Wracamy do sprawy pijanego lekarza, którzy na ostrołęckim SORze zaatakował pacjenta. Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce. 

Lekarzowi SOR Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce, któremu przedstawiono dwa zarzuty dotyczące: narażenia pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowia oraz naruszenia nietykalności cielesnej.

– Jak ustalono w toku śledztwa w dniu 29 października 2020 r. na Szpitalny Oddział Ratunkowy został przyjęty pacjent Artur K. W tym czasie obowiązek lekarza dyżurnego pełnił 57–letni lekarz, który z racji pełnionych obowiązków, był zobligowany do opieki medycznej m. in. nad pacjentem Arturem K. Podczas konsultacji lekarz naruszył nietykalność cielesną pacjenta. Interweniowali ratownicy medyczni. Został wezwany patrol policji. Po zbadaniu lekarza na obecność alkoholu okazało się, że znajduje się w stanie nietrzeźwości – informuje Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

W Prokuraturze Rejonowej w Ostrołęce zostały przeprowadzone czynności procesowe z udziałem medyka, któremu przedstawiono zarzuty oraz przesłuchano w charakterze podejrzanego. Wobec podejrzanego zastosowane zostały wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego oraz zawieszenia w czynnościach polegających na wykonywaniu zawodu lekarza.

Za zarzucane podejrzanemu czyny grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

red. pg

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four + three =