RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Piknik rodzinny „Serdeczne Mazowsze”

Gry plenerowe, animacje dla najmłodszych i strefa gastronomiczna – to wszystko czeka na mieszkańców Ostrołęki już w najbliższą sobotę. Samorząd województwa mazowieckiego zaprasza na rodzinny piknik „Serdeczne Mazowsze”, który odbędzie się 28 września na Fortach Bema.

Wcale nie trzeba wyjeżdżać daleko, żeby zobaczyć ciekawe miejsca. Na Mazowszu jest ich bardzo dużo. W sobotę będzie można się o tym przekonać. Poza tym, przygotowaliśmy dla mieszkańców Ostrołęki prawdziwą moc atrakcji! – zapewnia Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Ciekawe warsztaty, udział we wspólnych grach i zabawach czy możliwość spróbowania wyrobów tradycyjnej mazowieckiej kuchni. Organizatorzy zapewniają, że nikt nie będzie się nudził! W strefie aktywności znajdą się gigantyczne gry plenerowe, takie jak bierki czy jenga, wielkie bańki mydlane, malowanie buziek czy kolorowanki dla dzieci. Podczas pikniku będzie można też dobrze zjeść w strefie gastronomicznej z food truckami, a po tym wszystkim złapać oddech w strefie wypoczynku. O godz. 19.00 zaplanowano pokaz filmu „Dzień czekolady” w kinie plenerowym.

Początek pikniku w sobotę 28 września o godz. 13.00 na Fortach Bema. Wszystkie gry i atrakcje czekają na uczestników do godz. 20.00.

Piknik „Serdeczne Mazowsze” to okazja do poznania naszego regionu dzięki różnego rodzaju atrakcjom i konkursom z nagrodami. Czeka nas także pokaz wyrobów twórców regionalnych i prezentacja kół gospodyń wiejskich. Z powodzeniem łączymy więc tradycję z nowoczesnością – podkreśla Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Wydarzenie w Ostrołęce zamyka cykl pikników „Serdeczne Mazowsze”. Samorząd województwa mazowieckiego do tej pory zorganizował ich łącznie cztery. Pikniki „Serdeczne Mazowsze” odbyły się już w Siedlcach, Radomiu, Płocku i Ciechanowie. Ostatni w Ostrołęce – 28 września.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *