RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Piknik “Wrześniowe Dni Pamięci”. Zobacz program

Obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Ostrołęce rozpoczną się 31 sierpnia piknikiem historycznym “Wrześniowe Dni Pamięci”. Dla uczestników przewidziano wiele atrakcji, jedną z nich jest gra miejska pod tytułem “Bądź sprawny jak Zawiszak”.

Oprócz gry miejskiej zwiedzić będzie można obóz Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej wraz z fortyfikacjami polowymi. Na terenie obozu będzie też namiot z wystawą broni historycznej, ekwipunku i mundurów z okresu II wojny światowej. Do zwiedzanie udostępniony będzie także pojazd pancerny WZ-34 z kampanii wrześniowej. Skorzystać będzie też można z kursu pierwszej pomocy – akcja zostanie przeprowadzana wojskowym lazarecie, w którym znajdzie się też wystawa historycznego wyposażenia oddziałów medycznych.

Głównym punktem wydarzenie jest inscenizacja historyczna wydarzeń z września 1939 roku. Rozpocznie się o godzinie 17 i będzie ona wzbogacona o komentarz lektora. A dzień pełen wrażeń zakończy koncert barda Huberta Bojarskiego, który wykona utwory patriotyczne.

Piknik rozpocznie się 31 sierpnia o godzinie 14.00 na plaży miejskiej w Ostrołęce. Organizatorem wydarzenia jest przez Grupa Historyczno-Edukacyjna “Szare Szeregi” przy współpracy z urzędem miasta Ostrołęki.

Sebastian Kamiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × one =