TwitterFacebook

Ostrołęka: Piknik Zdrowia przy plaży miejskiej [FOTO]

W ramach Mazowieckich Dni Zdrowia przy plaży miejskiej w Ostrołęce zorganizowano piknik dla mieszkańców. Swoje stoiska wystawiło około trzydziestu podmiotów, zajmujących się promocją zdrowia, ochroną środowiska i bezpieczeństwem.

Promowanie zdrowego stylu życia to główny cel, jaki przyświecał organizatorom wydarzenia. Podczas imprezy można było m.in. wykonać pomiary ciśnienia tętniczego i zmierzyć poziom cukru we krwi. Przy stoisku ostrołęckiego klubu „Amazonek” można było z pomocą kilku fantomów nauczyć się samobadania piersi.

To wyjście naprzeciw potrzebom mieszkańców, którzy pracując w tygodniu, nie zawsze mają czas, aby odwiedzić swojego lekarza rodzinnego czy pójść do jakiejkolwiek innej placówki służby zdrowia. A dziś, spędzając weekend z rodziną na plaży, wiele osób będzie mogło wykonać kilka podstawowych badań – mówi Marlena Mikuć ze Szkoły Promocji Zdrowia w Ostrołęce. I dodaje – właśnie w weekendy wychodzimy do naszej społeczności, aby promować zdrowe zachowania. Staramy się uczyć zasad zdrowego żywienia i uwrażliwiać na potrzebę wykonywania profilaktycznych badań. Szczególnie przy takiej pogodzie, jaką mamy dzisiaj, bardzo ważne jest zmierzenie ciśnienia tętniczego krwi. Zbyt wysoki jego poziom może prowadzić do udarów i zawałów, o które w upalne dni nie jest trudno.

Podczas Pikniku Zdrowia stan swoich płuc mogli ocenić palacze. Specjalnie dla nich pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrołęce przygotowali pomiary tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Wydarzenie uświetniły występy dzieci z przedszkoli miejskich nr 5,7,9,13,17, występy uczniów szkół podstawowych nr 5,6,10 i występ podopiecznych Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Rolnej w Ostrołęce.

Aleksandra Zdanowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *