TwitterFacebook

Ostrołęka: Plaża ma być jak nowa

Ostrołęcka plaża zmienia wygląd. W okolicach pomostu cały czas trwają prace remontowe. Przywieziono nowy piasek, a cały teren jest obecnie równany. W pobliżu kąpieliska zamontowano też scenę o wielkości 10 x 10 metrów, o którą od dawna apelowali działacze osiedlowi ze Starego Miasta.

Do tej pory brakowało sceny w tym miejscu. Zawsze podczas różnego rodzaju festynów nadnarwiańskich trzeba było ją przywozić i składać – mówi Wojciech Dorobiński, rzecznik Urzędu Miasta w Ostrołęce.

Według ostrołęczan scena ożywi nabrzeże Narwi i przyczyni się do organizacji większej ilości imprez. – W każdym mieście brakuje takich miejsc, w których można by było posłuchać dobrej muzyki każdego rodzaju. Scena przy plaży to świetny pomysł, który na pewno przyciągnie wielu mieszkańców okolicznych miejscowości. Jeżeli pojawią się grupy koncertowe znane osobom, które słuchają akurat tego gatunku muzyki, tym bardziej zwiększy to popularność organizowanych tam imprez. Może też troszeczkę dzięki temu rozwinie się infrastruktura, począwszy od baru z goframi czy innymi formami rekreacji. Teraz, w okresie letnim, jest najlepszy czas dla takich inicjatyw – przyznają mieszkańcy Ostrołęki.

To jednak nie koniec zmian – wkrótce przy plaży ma się pojawić miejsce do slipowania kajaków, czyli do spuszczania ich na wodę. Będzie też specjalny dojazd, który umożliwi dojechanie do slipu samochodem z kajakiem i zwodowanie go.

Zmieni też wyraz otoczenie plaży przy boksach garażowych. Teren ten zostanie uporządkowany, a tam, gdzie w tej chwili jest zarośnięta trawą łąka, ma powstać miejsce przeznaczone do opalania, gdzie będzie można rozstawić leżak, położyć koc i odpoczywać, korzystając z ładnej pogody.

Jak informuje ratusz, w otoczeniu plaży pojawią się też dodatkowe miejsca parkingowe i nowe oświetlenie.

Nie zmienia to jednak faktu, że plaża w Ostrołęce, podobnie jak w Łomży, czynna będzie tylko przez miesiąc. Jednak według zapowiedzi Marii Rochowicz z Urzędu Miasta, ratownicy będą pilnować bezpieczeństwa kąpiących się przez cały okres wakacyjny.

Wyznaczyliśmy oczywiście te 30 dni, ale w praktyce to miejsce będzie strzeżone przez cały sezon, od 23 czerwca do końca sierpnia. Mieszkańcy będą mieli zapewnione bezpieczne miejsce do kąpieli w całym letnim sezonie – mówi Maria Rochowicz.

Aleksandra Zdanowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *