RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Po wizycie pracowników wodociągów z mieszkania seniorki zniknęło 650 złotych. Policja przestrzega przed oszustami

Ostrołęcka policja przestrzega przed fałszywymi pracownikami wodociągów. Ofiarą oszustów padła wczoraj (25.01.) 77-letnia mieszkanka Ostrołęki. Pretekstem do wejścia do mieszkania seniorki była awaria instalacji.

Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 15. Do drzwi 77-letniej ostrołęczanki zapukała kobieta, która podała się za pracownika wodociągów. Poinformowała seniorkę o rzekomej awarii wody w jej mieszkaniu. 77-latka zgodziła się na kontrolę. Chwilę później w drzwiach pojawił się drugi fałszywy pracownik wodociągów.

Fałszywi pracownicy polecili 77-latce odkręcanie w kuchni wody, po czym powiedzieli, że kobieta ma nadwyżkę w rachunku za wodę w wysokości 100 złotych i chcą jej ją przekazać, ale posiadają tylko banknot o nominale 200 złotych i proszą o jego rozmienienie. W związku z tym ostrołęczanka rozmieniła gotówkę, pokazując nieświadomie miejsce jej przechowywania – informuje podkomisarz Tomasz Żerański oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Oszuści oczywiście nie zostawili potwierdzenia kontroli wodociągów.

Na pytanie ostrołęczanki o pokwitowanie, fałszywi pracownicy powiedzieli, że nie mają przy sobie pieczątki, po czym wyszli z mieszkania. Dopiero po wizycie nieznajomych gości seniorka zorientowała się, że z mieszkania zostały jej skradzione pieniądze w kwocie 650 złotych, które trzymała w saszetce, z której rozmieniała banknoty – dodaje Żerański.

Funkcjonariusze przypominają, że spółdzielnie mieszkaniowe informują wcześniej o planowanych pracach oraz zaznaczają, że podczas kontaktu z osobami obcymi zawsze powinniśmy stosować zasadę ograniczonego zaufania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eighteen + fourteen =