TwitterFacebook

Ostrołęka: Pogrzeb Dzieci Utraconych [FOTO]

Ostrołęczanie pożegnali Dzieci Utracone. Przejmująca uroczystość odbyła się 12 października w parafii Nawiedzenia Najświętszej Mari Panny. Po nabożeństwie kondukt żałobny ruszył w na cmentarz parafialny, gdzie znajduje się grób Dzieci Utraconych. Pogrzeby Dzieci Utraconych odbyły się również w innych miastach diecezji Łomżyńskiej, takich jak Grajewo, Kolno czy Łomża.

– Jezus jest pośród nas i chce nas nakarmić. Tym doświadczeniem, którym przeżyła Maria i apostołowie na Golgocie. I jednocześnie nadając sens wstawiennictwu waszych dzieci, które są w niebie i opiekują się nami. To doświadczenie może wydać owoc na wasze życie. Przez jeszcze głębsze doświadczenie jakie kieruje do nas obecna pod krzyżem Maryja Panna. Podczas prawdziwej miłości każdy z nas musi doświadczyć cierpienia. To jest coś, czego chcieli byśmy uniknąć. Najgorzej jeżeli faktycznie nikt z nas nie przyczynia się do cierpienia, a spotyka je z zaskoczenia mówił podczas kazania ks. Emil Sasinowski

Pogrzeby Dzieci Utraconych odbyły się w przededniu Ogólnopolskiego Dnia Dziecka Utraconego, który przypada na 15 października. W tym dniu myślimy o dzieciach zmarłych przed swoimi narodzinami i modlimy się za ich rodziców przeżywających ból i żałobę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *