RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Policja prowadzi działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”

Dziś na drogach Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego policjanci prowadzą wzmożone działania prewencyjno – kontrolne pod nazwa „Alkohol i narkotyki”. Akcja ma charakter ogólnopolski. Działania potrwają od godz. 6:00 w czwartek, do godz. 6:00 w piątek.

Pomimo częstych i zapowiadanych przez policję działań kontrolnych, wciąż nie brakuje na naszych drogach kierujących pod wpływem alkoholu oraz  innych środków odurzających. Policjanci z ostrołęckiej ,,drogówki”, podczas kontroli drogowej, sprawdzać będą stan trzeźwości kierującego, a w przypadku jakichkolwiek podejrzeń, użyją testera do wykrywania obecności narkotyków w organizmie.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem innego środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na okres 3 lat oraz kara grzywny w wysokości od 5 tys. zł.

Apelujemy także o informacje dotyczące nietrzeźwych za kierownica oraz piratów drogowych. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer alarmowy 997 i powiadomić policję – chociażby anonimowo.Takie zgłoszenie potrafi uratować komuś zdrowie, a nawet życie.

asp. Tomasz Żerański KMP Ostrołęka

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *