RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Policjanci dostali na święta nowe samochody [FOTO]

Trzy auta marki kia z napędem na cztery koła i dwa hyundaie, w tym jeden nieoznakowany – trafiły dziś (18.12.) do ostrołęckich policjantów. Ich zakup został dofinansowany przez ostrołęckie samorządy i pobliskie gminy.

Łącznie dla policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zakupionych zostało sześć samochodów. Ostatni z nich dołączy w styczniu przyszłego roku. Zakup został sfinansowany w połowie przez Komendę Główną Policji w Warszawie, a drugą połowę wyłożyli powiat ostrołęcki, miasto Ostrołęka oraz gminy – Lelis, Rzekuń, Troszyn, Baranowo i Goworowo. Łączny Koszt aut to ponad 600 tysięcy złotych. Jednak samorządy z policją współpracują również w inny sposób.

Oprócz zakupów pojazdów dotyczy to również innego zaopatrzenia, sprzętu. Przede wszystkim elementów odblaskowych dla pieszych czy rowerzystów. Dotyczy to też działań profilaktycznych dla dzieci i młodzieży. To grupa osób najbardziej podatna na programy profilaktyczne i przynosi to lepsze rezultaty w przyszłości – mówi Stanisław Kubeł, Starosta ostrołęcki.

W uroczystości oprócz funkcjonariuszy policji i przedstawicieli samorządów uczestniczył ks. Jan Świerad, proboszcz parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce, który pobłogosławił nowy sprzęt policjantów.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *