RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Policjanci otrzymali dodatkowe środki ochrony

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce otrzymali kolejny gest solidarności podczas trwania epidemii. Tym razem wsparcie przyszło ze strony Zarządu Terenowego w Ostrołęce NSZZP oraz Fundacji Zdrowia i Honorowego Krwiodawstwa – ,,LEGION”, które przekazali sprzęt ochronny w postaci maseczek.

Osoby przebywające na kwarantannie przekazują dla policjantów liczne podziękowania za życzliwość i troskę, jaką każdego dnia otrzymują od funkcjonariuszy podkreślając, że dla wielu z nich to jedyna okazja, aby porozmawiać choć przez chwilę z inną osobą. 

Tym razem wsparcie w zakresie sprzętu ochrony osobistej nadeszło ze strony Zarządu Terenowego w Ostrołęce NSZZP oraz Fundacji Zdrowia i Honorowego Krwiodawstwa – ,,LEGION”, którzy przekazali łącznie 600 sztuk maseczek.

,,Legion” od wielu lat współpracuje z ostrołęcką komendą policji w zakresie działań profilaktycznych np. związanych z edukacją dotyczącą udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Maseczki przekazane od związków zawodowych policji są wielokrotnego użytku z materiału z jonami srebra, które niszczą wirusy, bakterie i grzyby. Jest na nich także umieszczone logo policji. Przekazany sprzęt ochronny już trafił do poszczególnych patroli, które będą  wykorzystywały go w codziennej służbie.

KMP w Ostrołęce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *