RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Policjanci usłyszeli zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm funkcjonariuszom Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Obu oskarżonym zarzuca się ponad 80 przestępstw. – Przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków, w tym również w celu osiągnięcia korzyści majątkowej – poinformowała nas Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Jak dodaje, jednemu z policjantów postawiono jeden zarzut dotyczący przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 100 złotych. Obaj podejrzani odmówili składania wyjaśnień. – Nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów – mówi Edyta Łukasiewicz.

Do zdarzeń miało dochodzić w latach 2013-2014 w Ostrołęce i na terenie okolicznych gmin. „Funkcjonariusze w trakcie służby patrolowej przeprowadzali czynności służbowe z kierowcami pojazdów, nakładali na nich mandaty karne za niepopełnione przez nich wykroczenia polegające m. in. na przechodzeniu przez jezdnię poza przejściem dla pieszych, przebieganiu przez jezdnię albo poruszaniu się bez elementów odblaskowych. Policjanci dopuścili się przestępstw poświadczenia nieprawdy w wystawionych mandatach karnych oraz notatnikach służbowych, co do okoliczności mających znaczenie prawne, tj. w zakresie okoliczności i wyniku przeprowadzonych kontroli. W kilku przypadkach, poświadczyli oni nieprawdę w notatnikach służbowych co do miejsca przeprowadzenia kontroli uczestników ruchu, wpisując inne miejscowości, aniżeli te w których faktycznie je przeprowadzono” – czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Oskarżonym grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

ab/Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *