RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Powstanie samorządowe schronisko dla zwierząt

Powstanie samorządowe schronisko dla bezpańskich zwierząt. Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik wyraził zainteresowanie taką inicjatywą po tym, jak interpelację w tej sprawie złożył Stanisław Szatanek, wiceprzewodniczącego rady miasta.

– Interpelacja jest pokłosiem rozmów z osobami, które prywatnie zajmują się ochroną zwierząt mówi Stanisław Szatanek.  Pomogłoby to bardzo przede wszystkim zwierzakom, ale i ludziom, którzy bezinteresownie dają pomoc zwierzętom. Ja proponuje schronisko samorządowe, więc środki na utrzymanie musiałyby pochodzić z budżetu miasta. Na dzień dzisiejszy ponosimy koszty w  związku z bezdomnymi zwierzętami. Na przykład samo odławianie psów na przestrzeni ostatnich lat kosztowało miasto od trzydziestu do czterdziestu tysięcy złotych.

Prezydent miasta dostrzega potrzebę stworzenia odpowiedniego miejsca, w którym bezdomne zwierzaki otrzymają właściwą opiekę.

– W odpowiedzi na Interpelacje radnego Stanisława Szatanka, dotyczącej samorządowego schroniska dla zwierząt chcemy potwierdzić, że rozważamy taką opcję mówił Piotr Potulski, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ostrołęce. Niestety na terenie miasta nie mamy odpowiedniej działki dla takiej działalności, dlatego zwróciliśmy się do wójta gminy Rzekuń i razem szukamy rozwiązania, aby stworzyć bezpieczne miejsce dla zwierząt.

Schronisko miałoby stanąć w Przytułach Starych, w niedalekim sąsiedztwie zakładu karnego. Dałoby to możliwość wykorzystania osadzonych do pomocy przy zwierzętach.

Na terenie powiatu ostrołęckiego działa już jedno schronisko dla zwierząt, w miejscowości Kruszewo, ale jest ono przepełnione. Schronienie znajduje tam obecnie ponad 500 psów.

SK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *