RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Pracownicy OCK wspierają “tych na pierwszej linii frontu”

Pracownicy Ostrołęckiego Centrum Kultury wyszli z inicjatywą uszycia maseczek dla szpitala w Ostrołęce. Pomysł na początku zakładał wyposażenie tylko personelu OCK, jednak został rozszerzony. W obecnej sytuacji, każda pomoc jest na wagę złota.

W związku z panującą pandemią ceny wyposażenia ochronnego takiego jak kombinezony, rękawiczki, czy właśnie maseczki poszybowały w górę, co utrudnia zakup tych rzeczy placówkom medycznym. Z tego względu wiele wspólnot, osób prywatnych i placówek jednoczy się w akcji, która ma pomoc doposażyć pracowników służby zdrowia. Teraz między innymi do ostrołęckich aptekarzy dołączył personel Ostrołęckiego Centrum Kultury.

W ciągu dnia kilkadziesiąt tych maseczek będzie można uszyć. Jeżeli to przemnożymy przez pięć dni w tygodniu to z kilkudziesięciu wyjdzie nam kilkaset. Nie będzie to pewnie wielka pomoc, ale wydaje mi się, że w dzisiejszym czasie, chociażby niewielka ilość tych maseczek, wesprze tych, którzy na pierwszej linii frontu są – wyjaśnia dyrektor OCK, Tadeusz Wiśniewski.

Do akcji szycia maseczek dla medyków dołączyli też harcerze z ZHP w Ostrołęce, którzy zachęcają do wsparcia. Społecznicy potrzebują materiałów do pracy. Te można zostawiać w siedzibie hufca przy placu Bema 11.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + five =