RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Prezydent bez wotum zaufania od radnych

Łukasz Kulik nie otrzymał wotum zaufania. Za udzieleniem wotum glosowało 4 radnych przeciw było 18.

Obrady w tej sprawie trwały ponad 4 godziny. Radni argumentowali decyzję między innymi rotacjami w kadrze ostrołęckiego ratusza oraz brakiem nowych inwestycji.

Duże znaczenie miały również zarzuty prokuratorskie dla włodarza oraz nieprawomocny wyrok dla jego zastępcy Macieja Kleczkowskiego – mówił podczas sesji przewodniczący klubu Nasza Ostrołęka, Paweł Niewiadomski:

– Niewątpliwie nie przysparza splendoru ostrołęckiemu samorządowi sytuacja związana z prowadzonymi postępowaniami. Zarówno przygotowawczym i sądowym ścisłego kierownictwa naszej władzy wykonawczej. W radzie jako adwokat i bardzo często obrońca w sprawach karnych jestem daleki od ferowania jakichkolwiek wyroków w myśl zasady domniemania niewinności. Nie mniej jednak sytuacja kładzie się cieniem nie tylko nad władzą wykonawczą, ale podważa również zaufanie do całego ostrołęckiego samorządu. 

Za wotum zaufania dla prezydenta Ostrołęki głosowali tylko członkowie klubu włodarza “Ostrołęka dla Wszystkich”. Włodarz nie otrzymał też absolutorium za rok 2019. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × 1 =