RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Prezydent chce podjąć rozmowy dotyczące przywrócenia pociągów do Białegostoku

Prezydent Ostrołęki podejmie rozmowy z białostocką koleją o przywrócenie połączenia do Białymstoku. Taką odpowiedź na interpelacją z 25 października uzyskał radny Jerzy Grabowski. 

O tym, że wznowienie połączeń pasażerskich na linii nr 36 zależy od interwencji samorządów na trasie już pisaliśmy. Z odpowiedzi prezydenta na interpelację Grabowskiego wynika jasno, że włodarz ma zamiar zabrać głos. Jak mówi autor interpelacji – przedstawiciele innych miejscowości również będą rozmawiać w tej sprawie.

To samorządy lokalne po tej trasie. Wiem, że wójt Śniadowa najprawdopodobniej się włączy. Również zawsze mocno w tym kierunku działał wójt Sokół. To są ważne samorządy, w których można uzyskać poparcie – informuje Grabowski.

Równie istotnym elementem odpowiedzi prezydenta była informacja o zapewnieniu poczekalni w powstającym Multicentrum. – To bardzo ważne, ponieważ we wcześniejszych prezentacjach i wizualizacjach projektu takiej poczekalni nie widziałem. No i te historyczne neony „Ostrołęka” i „dworzec kolejowy” zostaną. Taka jest odpowiedź na interpelację, czyli jest to zapowiedź. A jak to będzie realizowane będziemy sprawdzać – mówi radny.

Multicentrum to projekt realizowany w ramach Strategii Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. Wartość projektu to prawie 1.7 mln euro. Podobne centrum powstanie w miejscowości Mosty na Białorusi w Bibliotece Rejonowej.

Mateusz Święcicki

Ostrołęka. Radny Grabowski pyta o pociągi pasażerskie do Białegostoku

1 komentarz

  1. kamil Odpowiedz

    Może dołożyć koła od wagonu do autobusu i by wystarczyło . Ambicje włodarzy a realia gospodarcze to dwa różne światy.Nie sądzę aby było tak wielu pasażerów na ten kierunek ., dlatego proponuję nie pociąg ale mały szynobus który miał by małe koszty eksploatacji i nie wymagał kosztownej obsługi. Gdy podejmuje się decyzje które są kosztowne i bilety drogie to taki biznes nic nie jest wart tylko generuje koszty .Tylko niska cena biletu zapewni pasażerów ale musi iść w parze z niskokosztowym taborem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *