RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Prezydent zdradza koncepcję stadionu miejskiego

Obiekt piłkarski połączonu z boiskiem lekkoatletycznym – to plan prezydenta na stadion w Ostrołęce. Podczas środowej Nadzwyczajnej sesji Rady Miasta włodarz opowiedział radnym o wizji obiektu. Prezentacja wizualna stadionu może być gotowa jeszcze w tym roku.

O to, w jakim kierunku zmierzają prace modernizacji obiektu, pytał radny Jerzy Grabowski. Prezydent Łukasz Kulik mówił, że istotną kwestią w przebudowie jest podzielenie prac na etapy, tak aby teren przy ul. Witosa nie był kompletnie wyłączony z użytku. Zapewniał też, że jako pierwsze powstanie boisko treningowe z naturalną powierzchnią.

Tu chodzi o kolejność inwestycji. Jeżeli zakładamy, że mamy budować stadion w miejscu, w którym on obecnie istnieje, to niewskazane by było, żeby za trzy czy cztery lata jakaś firma budowlana jeździła po tym nowym stadionie i coś budowała. Musimy najpierw od tamtego fragmentu zacząć, teren zamknąć i przystąpić do realizacji stadionumówił Łukasz Kulik.

Sam stadion ma być połączeniem obiektu piłkarskiego i lekkoatletycznego. W miejsce „żylety” powstać mają dwa kompleksy szatni pełnowymiarowych i cztery tzw. juniorskie oraz magazyn na sprzęt dla lekkoatletów. Dodatkowo powstaną biura dla osób zarządzających obiektem.

Ten projekt zawiera jeszcze komplet pomieszczeń, około 30-40 metrów, na biura osób z administracji tych obiektów sportowych, bo aktualnie mają oni swoje biura w garażu, co też nie do końca wygląda, tak jak powinno – dodał Kulik.

Cała dokumentacja projektowa powinna być gotowa w przyszłym roku. Realizacja planu ma nastąpić około roku 2023.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *