RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Próbował potrącić policjanta. Kierujący z 5 promilami alkoholu

Prawie dwukrotnie przekroczona prędkość w terenie zabudowanym, próba przejechania policjanta oraz pięć promili w wydychanym powietrzu – to podsumowanie sobotniego „rajdu” mieszkańca województwa podlaskiego przejeżdżającego przez Ostrołękę. Po ujęciu sprawcy okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary więzienia.

44-letni kierowca samochodu marki volvo poruszał się z prędkością 96km/h w terenie zbudowanym. Jeden z funkcjonariuszy ostrołęckiej drogówki chcąc zatrzymać pojazd do kontroli musiał odskoczyć, żeby nie zostać przejechanym. Policjanci ruszyli w pościg za stwarzającym ogromne niebezpieczeństwo samochodem. Gonitwa skończyła się na znaku drogowym.

W trakcie policyjnego pościgu kierowca volkswagena nadal nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Wjechał na rondo im. Waltera i podczas jego opuszczania, wypadł z drogi, wjechał na chodnik, następnie zjechał na pobocze i uderzył w znak drogowy. Na szczęście na chodniku nie było pieszych – mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Po zatrzymaniu mężczyzny badanie wstępne badanie alkomatem wykazało u niego 5 promili alkoholu. Po sprawdzeniu zatrzymanego w bazie policyjnej okazało się, że 44-letni mieszkaniec województwa podlaskiego miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem oraz, że powinien odbywać karę pół roku więzienia.

Póki co sprawca przebywa w policyjnym areszcie, ale jeszcze dziś usłyszy zarzuty dotyczące usiłowania czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego, niezastosowania się do wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowania w stanie nietrzeźwości oraz niezastosowania się do decyzji starosty dotyczącej cofnięcia uprawnień do kierowania. Grozi mu do kilku lat pozbawienia wolności, jednak dodatkowo musi jeszcze odbyć wcześniej zasądzone pół roku więzienia w Zakładzie Karnym w Przytułach.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *