TwitterFacebook

Ostrołęka: Promocja życia wolnego od uzależnień

Szkoła Promocji Zdrowia działająca przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce po raz kolejny już zaprosiła młodzież do akcji mającej na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz życia wolnego od nałogów pt. ,,Piękniejszy świat, gdy używek brak”. W akcję włączyli się ostrołęccy policjanci.

Już po raz VIII w Ostrołęce wystartowała akcja profilaktyczna skierowana do młodzieży, a mająca na celu uświadomienie o negatywnych skutkach używek oraz promująca zdrowy styl życia ,,Piękniejszy  świat, gdy używek brak”. Termin akcji nie był wybrany przypadkowo, ponieważ zbiega się on z Obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu przypadającego na trzeci czwartek listopada.

Organizatorem akcji była Szkoła Promocji Zdrowia, działająca przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce z jej niezastąpioną ,,szefową’ Beatą Samurajską, która potrafi zjednać setki młodych osób w celu  promowania zdrowego stylu życia i przeciwdziałania różnego rodzaju uzależnieniom.

Podczas akcji  młodzież gimnazjalna i szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyła w konkursach, quizach, testach wiedzy, sprawnościowych jak również w grach, zabawach i tańcach integracyjnych.  Akcja odbyła się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce, której wnętrze zostało oklejone mnóstwem plakatów poruszających przedmiotową tematykę.

Po raz kolejny Komenda Miejska Policji w Ostrołęce włączyła się w działania. Jedną z osób otwierającą akcję był Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański.

Policjanci podczas działań wykorzystali symulator jazdy na motorowerze, który znajduje się na wyposażeniu ostrołęckich mundurowych.

Funkcjonariusze, aby uświadomić młodzież na temat m.in. negatywnych skutków picia alkoholu i zażywania narkotyków, przygotowali specjalny tor przeszkód, gdzie każdy zakładając alkogogle i narkogoogle miał możliwość samemu przekonać się jak reaguje organizm będący pod wpływem używek. 

asp. Tomasz Żerański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *