RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Przez paczkę za grosze stracił kilka tysięcy złotych

Jeden z mieszkańców Ostrołęki dostał sms z informacją, że musi dopłacić 94 groszy za swoje zamówienie. Mężczyzna wszedł w link, który dostał w wiadomości, potwierdził transakcję i stracił dwa tysiące złotych.

Wczoraj (9.01.) 36-letni ostrołęczanin zgłosił się do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce i poinformował o oszustwie na jego szkodę w wyniku nieuprawnionej transakcji internetowej.

Według zeznań poszkodowanego, oszuści mieli przesłać mu smsem wiadomość, w której twierdzili, że musi dopłacić 94 grosze do paczki. W wiadomości tekstowej była zawarta także informacja, że w przypadku niedopłaty tych kilkudziesięciu groszy przesyłka zostanie zwrócona do nadawcymówi podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. 

Wiadomość nie wzbudziła u 36-latka podejrzenia, ponieważ rzeczywiście zamawiał pewną przesyłkę przez internet. Dlatego bez obaw wszedł w link, który otrzymał w wiadomości. Następnie został przekierowany na stronę, która łudząco przypominała witrynę internetową banku, w którym ma konto. Automatycznie pojawiła się ramka, w której należy wpisać login i hasło, mężczyzna je uzupełnił i potwierdził dane.

Kiedy po dokonaniu transakcji zalogował się na swoje konto poprzez swoją aplikacje banku, która ma zainstalowaną w telefonie okazało się, że z jego konta zamiast 94 groszy została przelana kwota 2000 złotych dodaje Żerański. 

Dalsze czynności w tej sprawie prowadza policjanci z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją.  

KMP w Ostrołęce/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *