RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Punkt pomocy terapeutycznej „PoRaDa” już działa

Od szesnastego września ruszył punkt pomocy terapeutycznej „PoRaDa” w Ostrołęce. Punkt ten został założony w ramach projektu noszącego nazwę Zapewnienie pomocy terapeutycznej osobom z problemem uzależnienia od alkoholu oraz członkom ich rodzin”. Ma pomagać w zwalczaniu problemów alkoholowych oraz umożliwić nieodpłatne korzystanie z porad terapeutów i psychologów.

Projekt realizowany jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przy współpracy oraz przy finansowanym wsparciu przez Miejską Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholanowych.

Wspólnie z panią dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie postanowiliśmy uruchomić punkt konsultacyjny dla ostrołęczan, którzy potrzebują pomocy. W tym miejscu do dyspozycji interesantów przewidzieliśmy konsultacje z terapeutami oraz psychologiem. Z ich pomocy można korzystać od 16 września do 31 grudnia. Projekt ten jest w fazie eksperymentalnej. Chcemy pomagać ostrołęczanom, chcemy wyjść ich problemom naprzeciw. Mam nadzieje że pod koniec projektu będę mógł przedstawić wyniki naszego działaniamówił Mariusz Łuba przewodniczący komisji do spraw zwalczania problemów alkoholowych.

Projekt działać będzie do 31 grudnia 2019 roku i po jego podsumowaniu będziemy wiedzieć czy zostanie wdrożony na kolejne lata. Punkt Pomocy Terapeutycznej „PoRaDa” mieści się w siedzibie MOPR, ul. Hallera 12, pokój nr 8A, I piętro.

Sebastian Kamiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *