RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Radni podjęli decyzję ws. Ostrołęckiej Karty Młodzieży

Ostrołęcka Karta Młodzieży stała się faktem. Ostrołęccy radni przyjęli propozycje swoich młodszych kolegów jednogłośnie.

Pierwszym projektem Młodzieżowej Rady Miasta było stworzenie karty, której posiadanie wiązałoby się z korzyściami dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Ma polegać na tym, że osoby, które są jej posiadaczami, mogą liczyć na różnego rodzaju zniżki.

Na ten moment mamy zapewnienia o współpracy z Ostrołęckim Centrum Kultury oraz ostrołęckim basenemmówi przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta, Bartosz Śnieciński. O kartę będą mogli się starać nie tylko osoby zamieszkałe w Ostrołęce, ale wszyscy uczniowie szkół średnich z naszego miasta.

Jak mówił podczas XXIV sesji Rady Miasta, radny Paweł Niewiadomski karta wiąże się z korzyściami nie tylko dla jej posiadaczy.

Przedsiębiorcy będą mogli oferować swoje towary czy usługi w promocyjnych cenach, co też niewątpliwie przełoży się na wzrost przychodów z prowadzonych działalności gospodarczych. No i takim trzecim elementem, który też się pojawi, będzie wzrost wpływów, może nieznaczny, ale zawsze jakiś wpływ z podatku PIT do budżetu miastamówił Paweł Niewiadomski.

Uczniowie, którzy będą posiadali Ostrołęcką Kartę Młodzieży mogą liczyć na zniżki do ostrołęckiego kina czy basenu, na tańsze bilety do muzeów czy na rabaty w jednej ze szkół nauki jazdy.

Ostrołęccy radni przyjęli propozycje swoich młodszych kolegów jednogłośnie. O kartę będą mogli ubiegać się wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych.

SK/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × five =