RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Radni zdecydowali – od stycznia wraca płatne parkowanie

Płatne parkowanie wraca do Ostrołęki. Trzymiesięczny eksperyment z bezpłatnymi miejscami postojowymi sprawił, że większość z nich stała nieustannie zajęta. Teraz zostaną przeprowadzone badania, które mają pokazać, jak rozwiązać ten problem. 

Bezpłatne parkingi będą funkcjonować zgodnie z planem do końca grudnia tego roku.  Z analizy funkcjonowania darmowych parkingów, którą prezydent przedstawił radnym wynika, że pomysł się nie sprawdza. Większość miejsc jest nieustannie zajęta przez te same samochody. Ze względu na to płatne parkowanie powróci, ale na próbę. Jak zapewnia prezydent, Politechnika Warszawska przeanalizuje kto korzysta z miejsc parkingowych i czy będą to te same pojazdy po wprowadzeniu opłat za parking.

Dzisiaj (28.11.) na sesji rady miasta swoją propozycje rozwiązania problemu przedstawił radny Jacek Łuba. Zaproponował on, aby parkingi w Ostrołęce, były darmowe przez pierwsze pół godziny. Po przekroczeniu przez użytkownika tego czasu, naliczana byłaby godzinna opłata.

Temat pierwszych pół godzin parkowania za darmo zostanie poruszony po badaniach Politechniki Warszawskiej, która sprawdzi, czy rzeczywiście pracownicy urzędów i lokali znajdujących się obok parkingów zajmują ciągle te same miejsca.

Dyskusja radnych na temat stref parkowania trwała dość długo i zdania były podzielone. Najostrzejszymi spostrzeżeniami wykazał się Radny Janusz Kotowski.

Co dał ten kilkumiesięczny eksperyment? Nie wiem. Ja sądzę, że tylko mnóstwo chaosu i straty do budżetu. Bo strefa obowiązywała od lat, mieliśmy swoje zdania, teraz jak z radością słyszę będą jeszcze badania (…) parafrazując poetę do tych, którzy byli zwolennikami tego pomysłu – no źle się dzieci bawicie – powiedział podczas dyskusji Kotowski.

Po dyskusji radni przeszli do głosowania nad uchwałą o przywróceniu płatnej strefy parkowania. W głosowaniu wzięło udział jedynie 13 radnych z czego 10 było za a 3 wstrzymało się od głosu. Tym samym od 1 stycznia 2020 roku wróci obowiązek opłaty za parkowanie. 

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *