RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Radny Grabowski pyta o pociągi pasażerskie do Białegostoku

Jest szansa na wznowienie połączeń pociągów pasażerskich na trasie Ostrołęka – Białystok. O podjęcie rozmów w tej sprawie poprosił w interpelacji do prezydenta Ostrołęki radny, Jerzy Grabowski. Jak twierdzi autor interpelacji, z wyremontowanego połączenia korzystają już pociągi towarowe.

Część linii 36 Białystok – Łapy – Śniadowo – Ostrołęka – Łapy – Białystok została kompletnie wyremontowana. Obecnie pociągi towarowe korzystające z tego połączenia rozwijając prędkość do około 80 km/h. Jak twierdzi Grabowskipociągi pasażerskie mogłyby jeździć tamtędy ponad 100 km/h.

– Generalnie teraz chodzi o to, żeby podjąć rozmowy jako Miasto. Wiem, że inne podmioty samorządowe występują do przewoźnika jakim jest spółka „Przewozy Regionalne” sp. z o.o. Oddział Podlaski z siedzibą w Białymstoku o uruchomienie takich pociągów. Koleje Mazowieckie, również to połączenie mogą obsługiwać tylko znajduje się ono na pograniczu dwóch województw, dlatego zależy to od porozumienia się marszałków – wyjaśnia Grabowski.

Podróż z Ostrołęki do Białegostoku wznowionym połączeniem kolejowym miałaby trwać nie dłużej niż godzinę i piętnaście minut. Odpowiedź na interpelację Jerzego Grabowskiego w sprawie podjęcia rozmów o stworzenie połączeń pasażerskich z Ostrołęki do Białegostoku prezydent powinien udzielić do końca tego tygodnia.

Warto przypomnieć, że w temacie kolei wokół Ostrołęki dzieje się w ostatnim czasie sporo. W ramach budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego ma zostać utworzona linia kolejowa z Warszawy do Giżycka przez Ostrołękę i Łomżę. Trwają też prace modernizacyjne na linii kolejowej Ostrołęka-Chorzele.

Mateusz Święcicki/pg

2 kommentarze

  1. zaza Odpowiedz

    Panie Grabowski przez ostatnie 18 lat gdy pana partia rządziła kolej w Ostrołęce została zlikwidowana.

  2. Pingback: Ostrołęka. Prezydent chce podjąć rozmowy dotyczące przywrócenia pociągów do Białegostoku » Portal Informacyjny Radia Nadzieja [wZasięgu.pl]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *