RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Ratownicy z Meditransu odebrali klucze do nowych karetek [FOTO]

Cztery nowe karetki trafiły do ostrołęckiego „Meditrans”. Zakup ten został wsparty przez samorząd województwa mazowieckiego.

Kupione pojazdy to najnowsze Mercedesy Sprinter z silnikami wysokoprężnymi o pojemności trzech litrów, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt do ratowania życia i zdrowia pacjentów.

– Samorząd województwa zakupił w tym roku 31 wysokiej klasy ambulansów ratowniczych. Cztery z nich trafiło do Ostrołęki. Jest to nasz wkład w ratowanie życia mieszkańców naszego regionu. Cieszymy się bardzo z tego projektu, bo mamy świadomość, że duże zadanie realizuje nasz szpital wojewódzki, a te karetki będą służyły poprawieniu bezpieczeństwa pacjentów oraz pomogą ratować życie mówiła Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Ostrołęcki „Meditrans” dysponuje już 32 karetkami Niestety, część z nich to pojazdy bardzo wysłużone (przebieg niektórych z nich sięga nawet 558 tysięcy kilometrów). Dlatego tak ważny jest zakup kolejnych karetek. Inwestycja pochłonęła 2,3 mln złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *